Home Aktualitet Kitaristi i grupit të njohur ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare
Kitaristi i grupit të njohur ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare
0

Kitaristi i grupit të njohur ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare

0
0

Jim Durkin, kitaristi i grupit amerikan thrash metal Dark Angel, ka vdekur në moshën 58-vjeçare. Lajmi u konfirmua nga gruaja e tij Annie, e cila e quajti atë “i dashuri im i pavdekshëm”.

“Me zemër të thyer dhe të rëndë, dua të ndaj se dashuria e jetës sime, shoku dhe bashkëshorti im më i mirë, Jimmy, ndërroi jetë të mërkurën në mëngjes”, shkroi Annie. “Ai nuk ishte vetëm pasi unë isha me të së bashku me disa miq të ngushtë deri në fund. Ai do të mungojë vërtet dhe askush nuk mund ta zëvendësojë kurrë dashurinë që kam për të. U preftë në paqe. I dashuri im i pavdekshëm. Do të të shoh përsëri.”

Dark Angel u formua në vitin 1981 në Downey, Kaliforni, me emrin Shellshock përpara se të ndryshonin emrin e tyre në 1983. Ndërsa ata kurrë nuk arritën suksesin e grupeve të tjerë thrash nga Kalifornia si Metallica dhe Slayer, ata konsiderohen shumë me ndikim, veçanërisht në skenën e death metalit. Jim Durkin ishte një anëtar aktiv i Dark Angel në kohën e vdekjes së tij dhe ishte i vetmi anëtar i mbetur i grupit.

Linku: https://chaoszine.net/jim-durkin-dark-angels-guitarist-dead-at-58/

Burimi i fotos: unsplash.com