Home Aktualitet Aktori i Harry Potter ndahet nga jeta në moshën 56 vjeçare
Aktori i Harry Potter ndahet nga jeta në moshën 56 vjeçare
0

Aktori i Harry Potter ndahet nga jeta në moshën 56 vjeçare

0
0

Paul Grant u nda nga jeta në moshën 56-vjeçar.

Aktori i Star Wars dhe Harry Potter la një dhimbje të madhe me largimin e parakohëshëm.

Lajmin e konfirmoi vajza e Paul, Sophie Jayne Grant për “Sky News.”

“Jam zemërthyer. Asnjë vajzë nuk e meriton t’i hiqet babai. Ai ishte aq i njohur dhe i dashur. Ai është larguar shumë shpejt”– tha vajza e aktorit të ndjerë.

Paul Grant u dërgua me urgjencë në spital ku u shpall i vdekur. Familja e tij njoftoi se ata morën vendimin për të fikur aparatin e tij mbështetës të jetës.

Grant kishte luftuar me abuzimin e substancave në vitet e fundit dhe martesa e tij ishte shkatërruar.

Linku: https://www.euronews.com/culture/2023/03/21/star-wars-and-harry-potter-actor-paul-grant-dies-aged-56

Burimi i fotos: unsplash.com