Home ShowBiz ‘Nga mëngjesi deri në drekë konsumoja 4 shishe verë’, Adele habit me deklaratën
‘Nga mëngjesi deri në drekë konsumoja 4 shishe verë’, Adele habit me deklaratën
0

‘Nga mëngjesi deri në drekë konsumoja 4 shishe verë’, Adele habit me deklaratën

0
0

Adele habit me rrëfimin e fundit. Gjatë karantinës këngëtarja u shpreh se kishte pirë katër shishe verë para drekës.

Sipas Daily Star, ajo u tha fansave:

‘Më kujtohet kur erdha këtu në periudhën e Covid, ishte ora 11 e mëngjesit dhe unë kisha pirë katër shishe verë. Unë thashë se doja të publikoja albumin tim. Dhe ne të gjithë ishim në shtëpi thjesht të dehur.

“Unë ndalova së piri. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të njohur me të vërtetë veten, është thjesht të pish ujë dhe të jesh i matur si çdo gjë.”

Por nuk është vetëm pije alkoolike që Adele ka reduktuar për të humbur peshë.

Në vitin 2021 ajo tha për The Sun se ishte rezultat i heqjes dorë nga pirja e çajit, pasi ajo pinte rreth 10 filxhanë në ditë të mbushura me dy sheqerna secila.

Ajo shtoi për marrjen në formë: “Unë pija 10 filxhanë në ditë me dy sheqerna në secilën, kështu që merrja 20 sheqerna në ditë.

“Tani nuk e pi dhe kam më shumë energji se kurrë.”

Linku: https://www.crowrivermedia.com/national/entertainment/adele-once-downed-four-bottles-of-wine-before-lunch-during-lockdown/article_00759144-30d4-596a-9dc3-d0ed3c8dc9f0.html

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/adele/

tags: