Home Aktualitet Aktorja e ‘Sanford and Son’ ndahet nga jeta
Aktorja e ‘Sanford and Son’ ndahet nga jeta
0

Aktorja e ‘Sanford and Son’ ndahet nga jeta

0
0

Marlene Clark, aktorja e “Sanford and Son”, është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare.

Marlene Clark, e cila gjithashtu u shfaq në filma duke përfshirë “Slaughter”, “Ganja & Hess” dhe “Switchblade Sisters” vdiq në në Los Angeles.

Para rolit të saj në Sanford dhe Son, Clark bëri debutimin e saj në film në vitin 1968 me një pjesë të vogël në komedinë romantike For Love of Ivy, ku luajtën Sidney Poitier dhe Beau Bridges. Ajo gjithashtu mori një rol në Putney Swope, i cili u drejtua nga Robert Downey Sr.

Clark vazhdoi të luajë përballë Duane Jones në filmin horror Ganja & Hess. Në një intervistë të vitit 2011 me Temple of Schlock, ajo kujtoi përvojën e saj duke punuar në film.

Clark u kthye në ekranin e vogël për rolet në Head of the Class, Flamingo Road, Highway to Heaven dhe Barnaby Jones.

Linku: https://people.com/marlene-clark-sanford-and-son-actress-dead-at-85-7504884

Burimi i fotos:https://www.facebook.com/photo?fbid=6619560168055044&set=pcb.6619561101388284