Home Sport Mbappe po thur lëvizjen drejt Manchester Cityt?
Mbappe po thur lëvizjen drejt Manchester Cityt?
0

Mbappe po thur lëvizjen drejt Manchester Cityt?

0
0

Real Madridi është konsideruar si favoriti kryesor për të nënshkruar me Kylian Mbappe që kur u zbulua se ai do të largohej nga Paris Saint-Germain në fund të kësaj fushate. Francezi ka qenë i lidhur me një lëvizje në Santiago Bernabeu për shumë vite dhe verën e ardhshme duket si mundësia e përsosur për ta realizuar më në fund.

Real Madrid nuk e ka numrin 9 për momentin, me Karim Benzema që largohet për në Al-Ittihad në fund të sezonit të kaluar. Dhe dikush si Mbappe mund të përshtatet në atë rol në mënyrë të përkryer, duke formuar një partneritet të rrjedhshëm me Vinicius Junior dhe Rodrygo në krye.

Fakti që ai do të jetë i disponueshëm si lojtar i lirë është pothuajse i pabesueshëm.

Megjithatë, Real Madrid mund të mos jetë i vetmi klub në garë për të nënshkruar me Mbappe. Shumica e njerëzve nuk besonin se Manchester City ishte i interesuar për francezin. Por duket se në fund të fundit mund të mos jetë kështu.

Siç raporton Cadena SER, përfaqësuese e Mbappes është nëna e tij, Fayza Lamari, dhe rreth saj janë të paktën tre figura të tjera, të cilat veprojnë si një lloj përfaqësuesi jozyrtar i lojtarit. Një nga këta tre përfaqësues ishte në Mançester të hënën e kaluar dhe u takua me disa anëtarë të Manchester Cityt.

Kështu, duket se Manchester City mund të jetë pretendent në garën për të nënshkruar me Mbappe. Mbetet për t’u parë nëse skuadra e Pep Guardiolës do të përfundojë duke bërë një shtytje serioze për fituesin francez të Kupës së Botës.

Linku: https://therealchamps.com/posts/real-madrid-manchester-city-kylian-mbappe-race

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/k.mbapp

tags: