Home Sport Mesazhi special i Cristiano Ronaldos për Real Madridin
Mesazhi special i Cristiano Ronaldos për Real Madridin
0

Mesazhi special i Cristiano Ronaldos për Real Madridin

0
0

Në periudhën e tij nëntëvjeçare në Real Madrid, Ronaldo luajti 438 ndeshje duke shënuar 450 gola.

Legjenda e futbollit dhe ish-lojtari i Madridit, Cristiano Ronaldo, ka uruar ish-klubin e tij Real Madrid me rastin e 122 vjetorit të krijimit të klubit.

Ronaldo shkoi në rrjetet sociale për të uruar klubin për 122 vjetorin e tij.

“Urime për këto 122 vite histori, familje Madridista! Hala Madrid”, shkroi Ronaldo në X, dikur Twitter.

Pas një transferimi prej 90 milionë eurosh nga Manchester United, Ronaldo iu bashkua Real Madridit në vitin 2009 dhe i përfaqësoi ata për më shumë se nëntë vjet, duke krijuar histori të pashoqe.

Në qëndrimin e tij nëntë vjeçar në Real Madrid, Ronaldo luajti 438 ndeshje duke shënuar 450 gola, një rekord në historinë e klubit dhe dha 128 asistime, e dyta më së shumti.

Klubi ngriti katër Ligë të Kampionëve, tre Superkupa të UEFA-s, tre Kupa të Botës për Klube të FIFA-s, dy La Liga, dy Kupa të Mbretit dhe dy Superkupa spanjolle përpara lamtumirës së Ronaldos me klubin në vitin 2018.

Real Madrid u themelua më 6 mars 1902 dhe më pas u bë statistikisht klubi më i mirë në botë dhe gjithashtu iu dha çmimi Klubi i Shekullit për suksesin e tyre të pakrahasueshëm në shekullin e kaluar.

Linku: https://www.geo.tv/latest/533904-cristiano-ronaldos-special-message-for-real-madrid

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/cristiano/