Home Sport Sporti në zi! Ndahet nga jeta drejtori i Fiorentinës
Sporti në zi! Ndahet nga jeta drejtori i Fiorentinës
0

Sporti në zi! Ndahet nga jeta drejtori i Fiorentinës

0
0

Ndërron jetë në moshën 57-vjeçare Barone drejtori i Fiorentinës.

Fiorentina konfirmoi se drejtori i përgjithshëm i tyre Joe Barone vdiq të martën në spitalin San Raffaele në Milano në moshën 57-vjeçare.

Barone u dërgua me urgjencë në spital në gjendje kritike të dielën pasdite, pasi pësoi arrest kardiak disa orë para ndeshjes së Serie A midis Fiorentina dhe Atalanta në stadiumin Gewiss në Bergamo.

Ai lindi në vitin 1966 në Pozzallo, Sicili, por u shpërngul në Nju Jork me familjen e tij kur ishte tetë vjeç.

Drejtori italo-amerikan u emërua Drejtor i Përgjithshëm i Fiorentinës kur Rocco Commisso bleu klubin nga familja Della Valle në verën e vitit 2019. Ai kishte shërbyer si zëvendëspresident i New York Cosmos nga 2017 deri në emërimin e tij në Fiorentina.

“E gjithë bota e Viola-s i dërgon ngushëllimet e saj të përzemërta gruas së Giuseppe, Camilla, fëmijëve të tij dhe gjithë familjes Barone gjatë kësaj kohe dhimbjeje të pamasë.”

Linku: https://football-italia.net/fiorentina-director-barone-dies-aged-57/

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/explore/tags/barone/

 

tags: