Home Aktualitet Ndahet nga jeta aktori i ‘Planet of the Apes’
Ndahet nga jeta aktori i ‘Planet of the Apes’
0

Ndahet nga jeta aktori i ‘Planet of the Apes’

0
0

Aktori i ‘Planet of the Apes’, Ron Harper, ka vdekur në moshën 91-vjeçare, ka konfirmuar familja e tij.

Harper, i cili gjithashtu luajti në 87th Precinct, Wendy and Me, Land of the Lost, The Jean Arthur Show dhe Garrison’s Gorillas, vdiq nga shkaqe natyrore në shtëpinë e tij në West Hills.

Aktori i Hollivudit u shfaq gjithashtu në The Tall Man dhe Laramie, si dhe luajti në filmin klasik të Luftës së Dytë Botërore Pearl Harbor së bashku me Matt Damon, i lëshuar në 2001.

I lindur më 12 janar 1936 në Pensilvani, Harper e bëri skenën shtëpinë e tij në Universitetin Princeton pasi fitoi një bursë akademike për të studiuar atje.

Pavarësisht se fitoi një bursë për të studiuar drejtësi në Harvard, Harper u nis për në New York për të ndjekur këtë pasion të aktrimit.

Linku: https://www.msn.com/en-gb/entertainment/tv/planet-of-the-apes-actor-ron-harper-dies-aged-91/ar-BB1kvKkg

Burimi i fotos:pexele.com

tags: