Home Aktualitet Shtrohet me urgjencë në spital! Kompozitori dhe këngëtari i njohur grek në gjendje të rëndë
Shtrohet me urgjencë në spital! Kompozitori dhe këngëtari i njohur grek në gjendje të rëndë
0

Shtrohet me urgjencë në spital! Kompozitori dhe këngëtari i njohur grek në gjendje të rëndë

0
0

Kompozitori dhe këngëtari i njohur grek Dimitris Kokotas ndodhet në terapi intensive si pasojë e një ataku në zemër.

Ai i është nënshtruar koronarografisë dhe gjendja e tij është e rëndë.

Gjithçka nisi kur këngëtari u ndje shumë keq, gjatë një prove me aktoren Traiana Anania për konkursin televiziv të këngës J2US, ku marrin pjesë.

A u dërgua menjëherë në spitalin Gennimatas, për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Dimitris Kokotas është këngëtar, kompozitor, sipërmarrës djali i këngëtarit të madh të folklorit, Stamatis Kokotas.

Ai ka bashkëpunuar me shumë artistë të njohur si Marinella, Kaiti Garbi, Paschalis Terzis, Angela Dimitriou, Antipas, Vassilis Karras, Litsa Yagoussi.

Ai ka një vajzë, Rihanna, me gruan e tij Katerina në vitin 2011.

Linku: https://www.protothema.gr/greece/article/1481836/stin-edatiki-o-tragoudistis-dimitris-kokotas/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/dimitris_kokotas/

tags: