Home Sport Nuk ka hatërmbetje, Cristiano Ronaldo falënderon Al Nassr-in
Nuk ka hatërmbetje, Cristiano Ronaldo falënderon Al Nassr-in
0

Nuk ka hatërmbetje, Cristiano Ronaldo falënderon Al Nassr-in

0
0

Cristiano Ronaldo falënderon Al Nassr-in, ish-klubet për arritjet historike të elitës.

Cristiano Ronaldo i Al Nassr-it ka dëshmuar se ai nuk ka hatërmbetje për ish-klubin e tij me të cilin ai i mbylli kushtet në një notë të hidhur.

Ronaldo, 39, kohët e fundit shënoi një tjetër moment historik të jashtëzakonshëm në karrierë pasi ai u bë golashënuesi më i mirë në katër liga të ndryshme pasi shënoi 35 gola në një sezon të vetëm të Ligës Saudite Pro.

Ai theu rekordin e vendosur nga futbollisti maroken Abderrazak Hamdallah i cili kishte shënuar 34 gola në sezonin 2018-19 për Al Nassr.

Ai është emëruar golashënuesi më i mirë për ish-klubet e tij duke përfshirë Manchester United, Real Madrid, Juventus dhe tani Al Nassr, për të cilin luan aktualisht.

Linku:https://www.geo.tv/latest/546458-cristiano-ronaldo-extends-gratitude-to-al-nassr-ex-clubs-for-elite-milestone

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/cristiano/

tags: