Home Sport Cristiano Ronaldo zbulon planet e ardhshme në Arabinë Saudite
Cristiano Ronaldo zbulon planet e ardhshme në Arabinë Saudite
0

Cristiano Ronaldo zbulon planet e ardhshme në Arabinë Saudite

0
0

Tifozët e legjendës portugeze të futbollit kureshtarë për planet e tij të së ardhmes pasi Al Nassr humbi finalen e Kupës së Mbretit Saudit nga Al Hilal.

Ronaldo, 39 vjeç, e përfundoi sezonin me rekordin e një sezoni për më shumë gola në Ligën Pro të Arabisë Saudite 2023-2024 me 35, por pati pjesën e tij të humbjeve gjatë gjithë sezonit, raportoi Bolavip.

Al Hilal dominoi turneun vendas dhe gjithashtu mundi Al Nassr në një finale emocionuese të Kupës së Mbretit, ndërsa, në Ligën e Kampionëve AFC, legjenda portugeze e futbollit dhe shokët e tij u eliminuan në mënyrë tronditëse nga Al Ain.

Pasi panë zhgënjimin në fytyrën e Cristiano Ronaldos teksa qante pa ngushëllim në fushë pas humbjes së Kupës së Mbretit, shumë tifozë janë bërë kureshtarë për të ardhmen e tij në Arabinë Saudite.

A i ka ardhur fundi aventurës saudite të Ronaldos?

Epo, tani kemi një përgjigje për të zgjidhur misterin.

Sipas postimit në X nga gazetari sportiv italian Fabrizio Romano, Cristiano Ronaldo kërkon shëlbimin në Arabinë Saudite pasi planifikon të përmbushë premtimin e tij për t’i dhënë klubit shumë tituj.

Në një postim në X, Romano shkroi: “CEO i Al Nassr, Guido Fienga konfirmon se Cristiano Ronaldo do të qëndrojë në klub edhe sezonin e ardhshëm. Nuk ka dyshime, nuk ka ndryshim plani për yllin portugez.”

Linku: https://www.geo.tv/latest/547133-cristiano-ronaldo-finally-reveals-future-plans-in-saudi-arabia

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/cristiano/