Home Sport Kylian Mbappe i pakënaqur në PSG?
Kylian Mbappe i pakënaqur në PSG?
0

Kylian Mbappe i pakënaqur në PSG?

0
0

Ish-ylli i PSG-së së fundmi foli për kohën e tij në klubin e Ligue 1 para se të transferohej te Real Madrid.

Kylian Mbappe zbulon ‘disa gjëra dhe njerëz’ në PSG e bënë atë të pakënaqur.

“Unë nuk isha i pakënaqur në PSG, kjo do të ishte një shuplakë në fytyrën e njerëzve që më mbrojtën – unë kam qenë gjithmonë i lumtur,” u tha ai gazetarëve. “Por disa gjëra më bënë të pakënaqur, por një lojtar si unë nuk mund ta tregonte këtë sepse jam lider, kështu që u përpoqa të jem sa më pozitiv.

“Trajneri, lojtarët dhe punonjësit e klubit më kanë mbështetur dhe do të ishte formë e keqe të vija të ankohesha dhe të thosha se isha i pakënaqur. Por disa gjëra dhe njerëz më bënë të pakënaqur”.

Në shkurt, Mbappe informoi presidentin e klubit Nasser Al Khelaifi se ai po largohej në fund të sezonit dhe e zyrtarizoi në një video në X në vend që ta bënte atë përmes departamentit të komunikimit të klubit.

Linku: https://www.geo.tv/latest/547725-was-kylian-mbappe-unhappy-in-psg

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/k.mbappe/