Home ShowBiz Ylli i ‘Reggaeton’, Don Omar zbulon diagnozën e kancerit përmes një postimi në Instagram
Ylli i ‘Reggaeton’, Don Omar zbulon diagnozën e kancerit përmes një postimi në Instagram
0

Ylli i ‘Reggaeton’, Don Omar zbulon diagnozën e kancerit përmes një postimi në Instagram

0
0

Ylli i Reggaeton, Don Omar, 46 vjeç, njoftoi se është diagnostikuar me kancer.

“Sot po, por nesër nuk do të kem kancer,” shkroi këngëtari i “Dile” në spanjisht në një postim në Instagram të publikuar të hënën, ku shfaqej një imazh i tij i veshur me një rrip dore mjekësore nga Orlando Health. “Urimet janë pritur mirë. Shihemi së shpejti.”

I lindur William Omar Landrón Rivera në Puerto Riko, Don Omar shpesh e përshkruan veten si “El Rey” i reggaeton në muzikën e tij. Dy herë fituesi i Grammy Latin fitoi popullaritet në vitin 2003 me “The Last Don”, albumi i tij debutues që përmbante këngë të tilla si “Dale Don Dale” dhe “Pobre Diabla”. Vazhdimi i tij i dytë, “King of Kings” i vitit 2006, arriti në numrin 7 në Billboard 200. Don Omar është shfaqur gjithashtu në ekskluzivitetin “Fast & Furious”, duke portretizuar vrapuesin e rrugëve Rico Santos.

Disa artistë dhe të famshëm shprehën urimet e tyre në mediat sociale pas njoftimit.

Njoftimi vjen përpara pjesës së dytë të turneut të tij Back to Reggaeton në SHBA, i cili është planifikuar të nisë në Oakland më 7 gusht. Është e paqartë nëse turneu do të vazhdojë.

Linku: https://www.latimes.com/delos/story/2024-06-17/don-omar-cancer-diagnosis-instagram-daddy-yankee

Burimi i fotos:

https://www.instagram.com/p/C72TOUMy4wL/?img_index=1

tags: