Home Tag "dimer"

Zbuloni ngjyrën në modë për këtë sezon dimërorë

0
Keni menduar që moda këtë vit do të jetë e stofit dhe katrorëve? Epo kjo nuk është e vetmja tendëncë e këtij dimri. E kuqja nuk ju le kurrë në baltë. Revista e modës Vouge Magazine na sjell këtë trend në “festën e 80 vjetorit në mbrëmjen gala ndërkombëtare vjetore “ përmes modeleve të veshura […]

Mariola Kaçani nis pushimet më në fund – Çfarë vendi ka zgjedhur ajo?

0
Këngëtarja simpatike e muzikës popullore Mariola Kaçani ka nisur pushimet. Pas një sezoni shumë të ngarkuar me koncerte Mariola vendos ti kushtojë vetes disa ditë relaksi. Ka zgjedhur pikërisht vendin e bukur të Kankunit për të kaluar disa ditë relaksi. Ngushëllohuni të gjithë ju që i keni kaluar pushimet tashmë. Foto nga Mariola në Kankun: […]

Orinda Huta deklaron të hapur sezonin e shëndoshjes

0
Na ka bërë me dije në një postim ne instastory që gështenjat qënkan të preferuarat e bukuroshes Orinda Huta. Ajo i konsumon ato shumë gjatë sezonit dimëror dhe ka vënë re që gjatë këtij sezoni ajo shton në peshë. Në fakt gështenjat jane shumë të shijshme dhe Orinda ka shumë të drejtë. Foto e Orindës: […]

Kroçeret më të mira për të udhëtuar këtë dimër

0
E kush tha që vetëm në verë mund të bëhen pushime? Dimri gjithashtu ka periudhën më të bukur për të pushuar. Të vizitosh vendet më të bukura tropikale me kroçiere është një ide fantastike. Për të zbuluar më shumë se kush janë 7 kroçieret më të mira për këtë sezon hidhini një sy artikullit më […]

Top 12 vendet më të mira për ski në U.S.

0
Jemi në kohë të ftohtë, për të gjithë ju që do të udhëtoni drejt U.S. apo sapo jeni zhvendosur dhe nuk dini akoma se kush janë vendet më të vizituara për këtë periudhë dimërore dhe për të ushtruar sportin e veçantë të Skisë. Zbuloni për çfarë bëhet fjalë: 1) Telluride, Colorado 2) Deer Valley, Utah […]

Periudhë dëbore – Vendet malore për të vizituar

0
Janë disa qytete të vogla me një pamje unike që duhen vizituar në këtë periudhë dimri dhe me dëborë. Zbuloni se për kë bëhet fjalë: 1) JACKSON HOLE, WYOMING 2) VERMONT 3) TAOS, NEW MEXICO 4) LAKE TAHOE, CALIFORNIA AND NEVADA 5) CANAAN VALLEY, WEST VIRGINIA 6) BOZEMAN, MONTANA 7) BEND, OREGON 8) PARK CITY, […]