Home ShowBiz E trishtë, aktori i njohur diagnostikohet me sëmundjen e rëndë
E trishtë, aktori i njohur diagnostikohet me sëmundjen e rëndë
0

E trishtë, aktori i njohur diagnostikohet me sëmundjen e rëndë

0
0

Aktori i njohur Jeff Bridges i njohur për rolet e tij  në filmat “Crazy Heart”, “The Dude” apo “Big Lebowski”, ka njoftuar fansat e tij se është diagnostikuar me tumor, më saktë me limfomë.

“Edhe pse është një sëmundje serioze, unë ndihem me fat që kanë një skuadër me doktorë të mrekullueshëm dhe prognoza është e mirë. Aktualisht kam nisur trajtimin dhe do t’ju informoj në vijimësi për gjendjen time”, shkruan aktori në një status të tij në instagram ku njoftoi se kishte zbuluar që ishte I prekur nga kjo sëmundje.

Limfoma është një lloj tumori që prek sistemin limfatik , një sistem që i shërben organizmit për të luftuar sëmundjet dhe infeksionet e ndryshme.

Link: https://www.instagram.com/p/CGi2OBjAAKm/

Link: https://www.instagram.com/p/BsWCHjiAEe6/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/BZWlR1GgmMF/