Home ShowBiz Nuk e kanë takuar, ja çfarë thotë Kate Middleton për mbesën Lilibet
Nuk e kanë takuar, ja çfarë thotë Kate Middleton për mbesën Lilibet
0

Nuk e kanë takuar, ja çfarë thotë Kate Middleton për mbesën Lilibet

0
0

Kate Middleton “mezi pret” të takojë anëtarin më të ri të familjes mbretërore, mbesën Lilibet “Lili” Diana.

Ndërsa vizitonte një shkollë fillore në Mbretërinë e Bashkuar të Premten me Zonjën e Parë Dr. Jill Biden, Dukesha e Kembrixhit, u pyet për vajzën e Princit Harry dhe Meghan Markle.

‘Unë i uroj asaj më të mirat. Mezi po pres ta takoj’, u përgjigj Middleton. Ne nuk e kemi takuar ende, kështu që shpresojmë se do të jetë së shpejti.”

Foshnja Lili është quajtur për nder të gjyshes së Harry Mbretëreshës Elizabeth II, pseudonimi i fëmijërisë së së cilës ishte “Lilibet”. Emri i mesëm i Lilit, Diana, është një dremitje e nënës së ndjerë të Harrit, Princeshës Diana.

Middleton dhe burri Princi William ishin ndër anëtarët e parë të familjes mbretërore që uruan Dukën dhe Dukeshën e Sussex për shtimin më të ri në familjen e tyre pavarësisht marrëdhënieve të vështira që kanë pasur kohët e fundit.

Harry dhe Markle, u ndanë nga familja mbretërore në fillim të vitit 2020. Në Mars të këtij viti, çifti transmetuan ankesat e tyre për jetën mbretërore në një intervistë me Oprah Winfrey dhe që nga ajo kohë e deri më tani rrjeti është bërë lëmsh.

Linku: https://pagesix.com/2021/06/11/kate-middleton-cant-wait-to-meet-harry-and-meghans-baby/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/_kate_middleton_royal/