Home Lifestyle Probleme me peshën…, tashmë mund të dobësoheni pa sforco fare
Probleme me peshën…, tashmë mund të dobësoheni pa sforco fare
0

Probleme me peshën…, tashmë mund të dobësoheni pa sforco fare

0
0

Nëse jeni në luftë me kilogramët e tepërt dhe nuk dini se si ti hiqni qafe, tashmë e keni më të lehtë nga ç’mendoni.

Një studim i fundit nga një grup kërkuesisht në Universitetin mjekësor Notingham ka arritur në përfundimin se konsumi i tre apo katër kafeve në ditë mund të rezulton shumë efektiv për të humbur peshë.

Konsumi i kafes ndihmon në djegien e kalorive më shpesht nga sa mund ta bëjë një dietë, apo edhe ushtrimet fizike.

Nga studimi është zbuluar gjithashtu se konsumi i dy kafeve në ditë, do t’ju ndihmojë gjithashtu që të mos prekeni nga sëmundja e Alzhaimerit si dhe do t’ju forcojë zemrën duke mbajtur larg infarktet.

Kështu nëse edhe ju jeni një konsumues i rregullt I kafeinës, ky është një super lajm.

Link: https://metro.co.uk/2019/06/25/drinking-coffee-help-lose-weight-says-study-10054617/

Burimi i fotos: https://unsplash.com/photos/QXVxgECGUsA