Home Aktualitet Rrëshqiti gjatë setit fotografik, modelja e njohur ndahet tragjikisht nga jeta
Rrëshqiti gjatë setit fotografik, modelja e njohur ndahet tragjikisht nga jeta
0

Rrëshqiti gjatë setit fotografik, modelja e njohur ndahet tragjikisht nga jeta

0
0

Modelja e njohur Sofia Cheung, u nda nga jeta gjatë realizimit të disa pozave për Instagram. Modelja rrëshqiti në buzë të ujëvarës ndërsa bënte një foto të veçantë.

32-vjeçarja dhe tre miqtë e saj bënë një udhëtim në Ha Pak Lai, një park i popullarizuar midis alpinistëve.

Thuhet se, Sofia ishte duke u përpjekur të bënte një selfie në buzë të ujëvara në vendin e Parkut në Pineapple, një lokal i njohur nga alpinistët në perëndim të diellit kur ajo me sa duket humbi mbështetjen e saj dhe ra gjashtëmbëdhjetë metra poshtë.

Miqtë e Sofjes menjëherë thirrën shërbimet e urgjencës, por, sipas një të përditshme lokale, ajo u shpall e vdekur sapo arriti në spital.

Linku: https://www.dnaindia.com/viral/report-hong-kong-influencer-sofia-cheung-dies-while-taking-a-selfie-near-waterfall-hike-sofi-instagram-infuencer-new-2900690

Burimi i fotos:https://unsplash.com/