Home Aktualitet E papritur! Ndahet nga jeta gazetari dhe poeti i njohur shqiptar
E papritur! Ndahet nga jeta gazetari dhe poeti i njohur shqiptar
0

E papritur! Ndahet nga jeta gazetari dhe poeti i njohur shqiptar

0
0

Gazetari dhe poeti i njohur shqiptar Demir Gjergji është ndarë nga jeta.

Arti në Devoll dhe gjithë Shqipërinë ka humbur një penë të vyer.

Lajmin e trishtë e kanë dhënë familjarët e tij.

Gjergji realizonte prej kohësh një emision radiofonik të poezisë në Radio Tirana të titulluar ‘Fjala si fillim, Fjala si flijim’ duke investuar artistikisht shpirtin poetik te dashamirësit e letërsisë dhe më gjerë.

Personalitete nga mbarë vendi kanë shprehur në mesazhet e tyre të ngushëllimit pikëllim të ndjerë për ndarjen e parakohëshme nga jeta të poetit Demir Gjergji.

Linku: https://www.facebook.com/search/top?q=demir%20gjergji

Burimi i fotos: unsplash.com