Home Sport Kampione e Ballkanit, Luiza Gega sjell një tjetër medalje ari në Shqipëri
Kampione e Ballkanit, Luiza Gega sjell një tjetër medalje ari në Shqipëri
0

Kampione e Ballkanit, Luiza Gega sjell një tjetër medalje ari në Shqipëri

0
0

Sportistja shiptare Luiza Gega shënon një rrekord të ri suksesi. Gega u shpall kampione gjatë aktivitetit që u mbajt në Rumani.

Luiza mori medalje ari si kampione e Ballkanit në garën e 3000 metrave me pengesa.

‘Kampione Ballkani, Rekord Kampionati në garën 3000m me pengesa me kohën 9.17.89 (koha ime e dyte me e shpejtë.
Shumë e lumtur për fitoren, për ndjesine e mirë gjatë garës dhe më e motivuar se kurrë për objektivat e rradhës.
Faleminderit nga zemra të gjithë ata që vazhdojnë të mbështesin rrugëtimin tim.

Linku: https://www.instagram.com/p/Ce9QucVtxZH/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/Ce9QucVtxZH/