Home Lifestyle Tendencat e ngjyrave për vitin 2023, mbizotërojnë nuancat e ngrohta
Tendencat e ngjyrave për vitin 2023, mbizotërojnë nuancat e ngrohta
0

Tendencat e ngjyrave për vitin 2023, mbizotërojnë nuancat e ngrohta

0
0

Është koha për të parë tendencat e ngjyrave për vitin 2023. Ngjyrat që përdorim në shtëpitë tona pasqyrojnë fuqishëm personalitetin dhe stilin tonë. Ndërsa disa njerëz gravitojnë drejt ngjyrave të përjetshme dhe klasike të bojës, të tjerët duan të bëhen pak më të guximshme duke shtuar tone ngjyrash të gjalla në shtëpitë e tyre.

Çdo vit, ekspertët e ngjyrave nga të gjitha markat kryesore të bojës në botë zgjodhën ngjyrën e tyre të vitit dhe publikojnë parashikimin e tyre të ngjyrave. Shpesh zgjidhni një ngjyrë në trend të shoqëruar nga një gamë ngjyrash me nuanca që komplimentojnë në mënyrë perfekte ngjyrën e vitit.

Këto ngjyra në trend nuk shfaqen vetëm si ngjyra muri në shtëpitë tona. Por ato janë të dukshme në çdo formë arti, nga moda tek dizajni grafik dhe madje edhe teknologjia. Këtë vit ne shohim tone ngjyrash më të pasura në krahasim me tendencat e ngjyrave të viteve të kaluara, por ne ende po marrim frymëzim ngjyrash nga natyra.

Ky postim do të tregojë një përmbledhje të çdo ngjyre bojë të vitit 2023 të zgjedhur nga kompanitë kryesore të bojës. Për më tepër, The Nordroom do të bëjë parashikimin e vet të ngjyrave në lidhje me tendencat e ngjyrave të bojës 2023. Shumë ngjyra të vitit 2023 do të marrin një postim të veçantë në blog me më shumë këshilla se si të stiloni shtëpinë tuaj me atë ngjyrë në trend. Lidhja me atë postim do të theksohet në këtë postim të trendit të ngjyrave.

Pantone: Viva Magenta

The Nordroom’s Color Trend for 2023: (Warm) Yellow

Benjamin Moore: Raspberry Blush

Benjamin Moore Color Trends Palette 2023

Dulux: Wild Wonder

Linku: https://www.thenordroom.com/color-trends-2023/

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/a-person-touching-a-yellow-object-8760871/