Home Sport Ronaldo humbet debutimin, ndjek nga tribuna fitoren e Al-Nassr
Ronaldo humbet debutimin, ndjek nga tribuna fitoren e Al-Nassr
0

Ronaldo humbet debutimin, ndjek nga tribuna fitoren e Al-Nassr

0
0

Ronaldo pavarësisht stërvitjes nuk ka arritur të debutojë në ndeshjen e Al-Nassr. Ai e ka parë ndeshjen nga tribuna.

Al Nassr fitoi 2-0 pa përfshirjen e Cristiano Ronaldos.

37-vjeçari pritej të vishte më në fund fanellën verdheblu të skuadrës së tij të re të premten, por në vend të kësaj, pritja vazhdon pasi ai mbetet i ndaluar pasi goditi dorën e tifozit të ri të Evertonit, Jacob Harding, ndërsa ai sulmoi tunelin në Goodison Park, duke dëmtuar telefonin e djalit gjatë procesit.

Dora e Harding u dëmtua dhe u lëndua gjithashtu nga Ronaldo, sipas nënës së tifozit të ri, Sarah Kelly dhe pas një hetimi nga FA, ai u gjobit me 50,000 £ dhe u ndalua me dy ndeshje më 23 nëntor.

Besohet se Ronaldo mund të bëjë debutimin e tij në përballjen kundër Ettifaq më 21 janar.

Linku: https://www.mirror.co.uk/sport/football/news/cristiano-ronaldo-alnassr-debut-banned-28894931

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/cristiano/

tags: