Home Sport Humbet pjesën tjetër të sezonit, Neymar do t’i nënshtrohet operacionit
Humbet pjesën tjetër të sezonit, Neymar do t’i nënshtrohet operacionit
0

Humbet pjesën tjetër të sezonit, Neymar do t’i nënshtrohet operacionit

0
0

Neymar do t’i nënshtrohet një operacioni në kyçin e këmbës.

Neymar do të humbasë pjesën tjetër të sezonit për Paris Saint-Germain.

Neymar u largua me barelë më 19 shkurt gjatë fitores 4-3 të PSG-së ndaj Lille-s, pasi rrokullisi kyçin e këmbës së djathtë, i njëjti dëmtim që e detyroi atë të humbasë disa nga fushatat e Brazilit në Kupën e Botës.

“Neymar Jr. ka pësuar një sërë rastesh të paqëndrueshmërisë në kyçin e këmbës së tij të djathtë në vitet e fundit”, tha PSG në një deklaratë.

‘Stafi mjekësor i Paris Saint-Germain rekomandoi një operacion riparimi të ligamenteve për të shmangur një rrezik të madh të përsëritjes.’

PSG thotë se do të kalojnë tre deri në katër muaj rikuperim përpara se Neymar të ribashkohet me stërvitjen e ekipit.

Linku: https://www.topalbaniaradio.com/v7/lajm-i-keq-per-fansat-e-tij-neymar-do-ti-nenshtrohet-nje-operacioni-dhe-do-te-humbase-pjesen-e-mbetur-te-sezonit/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/neymarjr/

tags: