Home Sport Luiza Gega fiton maratonën ‘Vlora vrapon’ në garën 10 km
Luiza Gega fiton maratonën ‘Vlora vrapon’ në garën 10 km
0

Luiza Gega fiton maratonën ‘Vlora vrapon’ në garën 10 km

0
0

Maratona Vlora vrapon është zhvilluar për të tretin vit.

Më shumë se 400 pjesmarrës nga Shqipëria dhe vende të ndryshme janë bërë pjesë e garës.

Kjo maratonë ka në synim ti jape më shumë zë turizmit sportiv.

Fituese në këtë garë është shpallur Luiza Gega.

Kujtojmë se Luiza është Kampione e Europës.

Luiza  Gega ka fituar medaljen e artë në Europianin e Atletikës.

Atletja kuqezi triumfoi në garën e 3000 metrave me pengesa, duke kaluar e para vijën e finishit me kohën 9:11.31.

Linku: https://www.instagram.com/stories/luizagega/3097394081491585641/

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/p/CqarNC8N5ER/

tags: