Home Sport Momente të vështira, Barcelona gjobitet me 17 milion dollarë
Momente të vështira, Barcelona gjobitet me 17 milion dollarë
0

Momente të vështira, Barcelona gjobitet me 17 milion dollarë

0
0

Një sezon sfidues për Barcelonën si në fushë dhe jashtë saj.

FC Barcelona është goditur me një gjobë prej mbi 17 milionë dollarë për pagesa të parregullta të lojtarëve.

Sipas informacioneve të marra nga gazeta spanjolle, këto parregullsi të supozuara kanë të bëjnë me transferimin e makinave Audi tek anëtarët e stafit, mosdeklarimin e pagesës së fluturimeve çarter për lojtarët dhe llogaritjen e gabuar të dëmshpërblimeve për ish-yjet Arda Turan dhe Alex Song pasi ata u larguan nga klubi.

Hetimi filloi në vitin 2019.

Skuadra e parë e futbollit është aktualisht në prag të titullit të saj të parë në La Liga në katër vjet, por ka shumë nevojë për përforcime për të mbajtur kurorën e ligës spanjolle dhe gjithashtu për të konkurruar në Evropë pas daljes nga Champions League në fazën e grupeve për dy sezonet e fundit.

Linku: https://www.forbes.com/sites/tomsanderson/2023/05/11/fc-barcelona-hit-with-mammoth-17-million-fine-for-irregular-player-payments-reports/?sh=34219c0f40a6

Burimi i fotos:https://unsplash.com/photos/b84nM5W-AF0