Home Sport Cristiano Ronaldo ribashkohet me shokët e skuadrës së Portugalisë
Cristiano Ronaldo ribashkohet me shokët e skuadrës së Portugalisë
0

Cristiano Ronaldo ribashkohet me shokët e skuadrës së Portugalisë

0
0

Në një thirrje të përzemërt për ekipin e futbollit të Portugalisë në Facebook, Ronaldo ndau foto të tij duke u praktikuar në fushë me shokët e tij, duke mbishkrimin: “Familja”.

Postimi i 39-vjeçarit për pesë herë fituesin e Topit të Artë pason thashethemet e fundit rreth largimit të tij nga ekipi kombëtar pasi ai ishte i listuar për të luajtur së bashku me ekipin e tij kombëtar për ndeshjen e tyre miqësore kundër Suedisë.

Thashethemet shqetësuan tifozët, por shpejt u pushuan pasi skuadra sqaroi se arsyeja e largimit të sulmuesit të Al-Nassr ishte thjesht për t’i dhënë atij pak pushim.

Kapiteni portugez ka shijuar së fundmi një pushim të vogël me familjen e tij në Arabinë Saudite, pasi Liga Pro Saudite u ndërpre për pushimet ndërkombëtare.

Ai shpreson të marrë pjesë në Kampionatin Evropian të Gjermanisë këtë verë, ku Portugalia do të përballet me Çekinë, Turqinë dhe një fituese të play-off-it në fazën e grupeve.

Linku: https://www.geo.tv/latest/536388-cristiano-ronaldo-shares-heartfelt-post-as-he-reunites-with-portugal-teammates

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/cristiano/

tags: