Home Aktualitet E trishtë! Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën 27-vjeçare
E trishtë! Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën 27-vjeçare
0

E trishtë! Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën 27-vjeçare

0
0

Aktori i Hollywood Chance Perdomo, i njohur më së shumti për rolin e tij në serialin horror të Netflix, Chilling Adventures of Sabrina, u vra në një aksident me motor në moshën 27-vjeçare, ka njoftuar publicisti i tij.

Ylli britaniko-amerikan ka lindur në Los Angeles dhe është rritur në Southampton.

Ai u nominua për aktorin më të mirë në çmimet Bafta TV 2019 për rolin e tij në dramën BBC Three Killed by My Debt.

“Oreksi i tij i pangopur për jetën u ndje nga të gjithë ata që e njihnin”, tha publicisti në një deklaratë.

“Ngrohtësia e tij do të vazhdojë te ata që ai i donte më shumë”, shtoi deklarata e parë nga partneri amerikan i BBC-së, CBS, përpara se të kërkonte që familjes së Perdomos t’i jepej “privatësi për humbjen e djalit dhe vëllait të tyre të dashur”.

Përveç rolit të luftëtarit Ambrose Spellman në dramën e Netflix, Perdomo luajti si Andre Anderson në serialin superhero të Amazon Prime Gen V.

Perdomo studioi drejtësi pasi la shkollën dhe filloi karrierën e tij të aktrimit në vitin 2017 me një pjesë në serialin CBBC Hetty Feather.

Roli i tij në Chilling Adventures of Sabrina e pa atë të emërohej në mesin e “Britanëve të Përparuar” të Bafta-s në 2019.

Linku: https://www.risingbd.com/english/entertainment/news/103478

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/explore/tags/perdomo/