Home Sport Cristiano Ronaldo mposht Lionel Messin në rrjete sociale!
Cristiano Ronaldo mposht Lionel Messin në rrjete sociale!
0

Cristiano Ronaldo mposht Lionel Messin në rrjete sociale!

0
0

Cristiano Ronaldo kalon Lionel Messin me ndjekës në Instagram.

Legjenda e futbollit, Cristiano Ronaldo mundi rivalin e tij prej kohësh, Lionel Messi, pasi u bë personi më i ndjekur në aplikacionin e mediave sociale për ndarjen e videove dhe fotove, Instagram.

Sipas Forbes, Ronaldo është personi më i ndjekur në Instagram me mbi 627 milionë ndjekës, duke kaluar Messin i cili ka më shumë se 502 milionë ndjekës në Instagram, duke e shtyrë atë në vendin e dytë.

Kapiteni 39-vjeçar i Al Nassr të Arabisë Saudite është i njohur si një nga futbollistët më të jashtëzakonshëm në botë.

Përmbajtja që ai poston në burimin e tij në Instagram ofron një pasqyrë më të thellë në jetën e tij personale dhe profesionale dhe tregon përvojat dhe arritjet e tij.

Përkundrazi, Messi, kapiteni 36-vjeçar i Inter Miami të Amerikës, është një tjetër nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit.

Ai shpesh poston fotografi të karrierës së tij si një sportist i nderuar, momentet e tij me familjen dhe informacione rreth ngjarjeve të ndryshme ku ai merr pjesë.

Instagram është një platformë e njohur dhe me ndikim e mediave sociale me miliarda përdorues aktivë në mbarë botën. Platforma ka revolucionarizuar mënyrën se si individët lidhen dhe komunikojnë në epokën dixhitale.

Linku: https://www.geo.tv/latest/537570-cristiano-ronaldo-beats-lionel-messi-to-become-most-followed-person-on-instagram

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/p/C4gpmx1rOMO/