Home Sport Çfarë ndodhi me menaxherin e skuadrës së Cristiano Ronaldos?
Çfarë ndodhi me menaxherin e skuadrës së Cristiano Ronaldos?
0

Çfarë ndodhi me menaxherin e skuadrës së Cristiano Ronaldos?

0
0

Menaxheri i ekipit të Cristiano Ronaldos dhe ish-futbollisti Luís Castro është këshilluar nga ekspertët e kujdesit shëndetësor që të mos përfshihet në asnjë aktivitet fizik në mes të një procedure të vogël mjekësore, tha Al Nassr në një deklaratë.

Përmes X, ish-Twitter, skuadra e Ronaldos Al Nassr shkroi: “Trajneri i ekipit të parë, z. Luis Castro u këshillua nga mjeku që të përmbahej nga aktiviteti fizik për disa ditë pas një procedure të vogël mjekësore”.

Mungesa e menaxherit 62-vjeçar vjen në një kohë kur klubi është gati të përballet me Al Feiha të premten në stadiumin Al-Awwal Park, në Riad.

Në deklaratën, në të cilën është publikuar edhe fotografia e tij, thuhej: “Z. Vitor Severino, ndihmësi i parë i trajnerit, do të jetë në krye të ekipit derisa zoti Castro të kthehet. Shërohuni së shpejti zotëri.”

Menaxheri portugez mori kontrollin e klubit saudit në korrik 2023, pasi ylli Ronaldo iu bashkua ekipit në janar të po atij viti.

Castro mbikëqyri 48 ndeshje futbolli në të cilat 36 u fituan dhe gjashtë të tjera u humbën. Me rekordin e tij të suksesit si një menaxher i aftë, Al Nassr po synon të shpresojë të sigurojë më shumë tituj të mëdhenj në 2024.

Linku: https://www.geo.tv/latest/539830-what-happened-to-cristiano-ronaldos-team-manager

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/C5GICA4tkGB/?img_index=2

tags: