Home Sport Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi mund të luajnë për të njëjtin ekip!
Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi mund të luajnë për të njëjtin ekip!
0

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi mund të luajnë për të njëjtin ekip!

0
0

Nëse thashethemet janë të vërteta, tifozët e futbollit janë në një kënaqësi pasi dy nga lojtarët e tyre të preferuar mund të luajnë për të njëjtin ekip

Marca raportoi se rivaliteti mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit ka qenë një nga më të mirët në historinë e fundit dhe mund të ketë një kapitull të ri.

Ka një thashethem që qarkullon se një ekip me xhepa të thellë po mendon të lidhë kapitenin fitues të Kupës së Botës të Argjentinës dhe yllin portugez.

Nëse kjo do të ndodhte, do të ishte një zhvillim i mahnitshëm për tifozët e futbollit pasi do të ndryshonte historinë e sportit.

Duke cituar shtypin dhe gazetarin e Arabisë Saudite Abdulaziz Al-Tamimi, Marca raportoi se Inter Miami, skuadra për të cilën tashmë luan Messi, është e interesuar të sjellë Ronaldon.

Raporti sugjeron se klubi në pronësi të David Beckham tashmë ka kontaktuar Ronaldon dhe ka pyetur për mundësinë e bashkimit me ekipin.

Skuadra nuk do të nënshkruajë me Ronaldon, i cili aktualisht luan për Al Nassr dhe ka qenë i punësuar edhe në Real Madrid dhe Manchester United, për sezonin e ardhshëm.

Nëse Ronaldo pranon t’i bashkohet skuadrës, ai do të veshë fanellën e Inter Miamit për vitin 2025, kur të mbushë 40 vjeç.

Linku: https://www.geo.tv/latest/543421-cristiano-ronaldo-lionel-messi-to-play-for-same-team-is-it-a-possibility

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/p/C38abT8NXW0/

tags: