Home Sport Pse Kylian Mbappe nuk përfshihet në skuadrën e PSG-së në ndeshjen e fundit?
Pse Kylian Mbappe nuk përfshihet në skuadrën e PSG-së në ndeshjen e fundit?
0

Pse Kylian Mbappe nuk përfshihet në skuadrën e PSG-së në ndeshjen e fundit?

0
0

Lojtari francez nuk do të luajë kundër Metz pas ndarjes nga klubi me bazë në Paris.

Pasi njoftoi një javë më parë për largimin nga Paris Saint-Germain (PSG), Kylian Mbappe nuk u përfshi në ndeshjen e tij të fundit në Ligue 1 kundër Metz që është planifikuar për të dielën në Pac Des Princes.

25-vjeçari francez më 10 maj se po largohej nga klubi me bazë në Paris pas këtij sezoni po i vinte fundi me ndeshjen e së dielës së skuadrës, raportoi ESPN.

PSG triumfoi në titullin e Ligue 1 për herë të 12-të rekorde. Ekipi nuk dha asnjë shpjegim për këtë çështje.

Në përballjen e fundit të ligës, sulmuesi francez nuk është renditur në një grup prej 20 lojtarësh të emëruar nga Luis Enrique. Mbappe gjithashtu nuk është në listën e lojtarëve që nuk kanë mundur të luajnë për shkak të lëndimeve.

Golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave i klubit pritet të bashkohet me Real Madridin.

Ai tani do të ketë shansin e fundit për t’u paraqitur për PSG-në në finalen e Kupës së Francës më 25 maj kundër Lyonit.

Kylian Mbappe ka shënuar 256 gola. Në emër të tij ka 191 gola në ligë.

Mbappe ka fituar gjithashtu gjashtë tituj të Ligue 1 me klubin, dhe ai gjithashtu do të përfundojë si golashënuesi më i mirë i ligës për herë të gjashtë, me të pestin pas ndarjes së çmimit të vitit 2020 me Wissam Ben Yedder të Monakos, sipas gazetës.

Linku:https://www.geo.tv/latest/544809-why-kylian-mbappe-not-included-in-psg-squad-amid-last-match

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/p/CpNwer1MkmQ/