Home Sport “Real Madridi skuadra më e mirë në botë”, Lionel Messi bën deklaratën e bujshme
“Real Madridi skuadra më e mirë në botë”, Lionel Messi bën deklaratën e bujshme
0

“Real Madridi skuadra më e mirë në botë”, Lionel Messi bën deklaratën e bujshme

0
0

Ylli argjentinas ka dhënë një intervistë për Infobae në të cilën i është përgjigjur pyetjes se cila skuadër është më e mira në botë, edhe pse me disa nuanca.

Kapiteni argjentinas u pyet se cila është skuadra më e mirë në botë për momentin për të dhe ai përmendi dy emra; njëri prej tyre, klubi nga Madridi.

“Ekipi më i mirë, nëse duhet të themi, është Real Madridi, sepse ata janë fituesit në fuqi të Ligës së Kampionëve”, tha ylli argjentinas, megjithëse me një paralajmërim të rëndësishëm.

“Nëse flisni për rezultate, është Madridi; nëse flisni për stilin e lojës, personalisht, më pëlqen qyteti i Guardiolës”, shtoi Messi. “Unë mendoj se çdo ekip me Guardiolën do të jetë i veçantë për shkak të karakterit të tij, mënyrës së tij të stërvitjes dhe mënyrës se si ai i bën skuadrat e tij të luajnë. Për sa i përket stilit të lojës, për mua, City është më i miri, për rezultate, Madridi’’.

Messi tashmë është i fokusuar tek Argjentina që po përgatitet për Kupën e Amerikës që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të mbrojë titullin. Debutimi i tyre do të jetë më 20 qershor kundër Kanadasë.

Linku: https://www.beinsports.com/en-us/soccer/copa-america/articles-video/lionel-messi-real-madrid-best-team-in-the-world-for-2024-06-07

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/leomessi/