Home Sport Djali i Lionel Messit zbulon ekipin për të cilin dëshiron të luajë
Djali i Lionel Messit zbulon ekipin për të cilin dëshiron të luajë
0

Djali i Lionel Messit zbulon ekipin për të cilin dëshiron të luajë

0
0

Pa dyshim, Lionel Messi ka frymëzuar miliona fëmijë në mbarë botën me ëndrrat për t’u bërë yje futbolli. Përfshirë djalin e tij më të madh Thiago, të cilin e ndan me Antonela Roccuzzo. Sportisti i ri tashmë ka nisur të gdhend rrugën e tij në sportin garues. Në intervistën e tij të parë si futbollist, ai foli për pasionet dhe ëndrrat e tij, duke dëshmuar se ka synime të mëdha dhe një të ardhme të ndritur përpara.

Në moshën 11-vjeçare, i riu luan në ekipin e të rinjve të Inter Miami dhe tashmë ka garuar në turneun e tij të parë. Edhe pse nuk fituan, vogëlushi po e përballon me pjekuri disfatën. “Të luaja më bën më nervoz sesa të shikoj babain tim duke luajtur,” i tha ai gazetarit José

I riu gjithashtu e ka të qarë ekipin që dëshiron të luajë në të ardhmen. Kur u pyet, “Thiago, për cilin ekip do të luani?” ai tashmë e dinte përgjigjen, “me Argjentinën”, tha ai pa hezitim.

Gazetari sqaroi: “Ju keni lindur në Spanjë, apo jo?” Të cilën Thiago e konfirmoi. Kur ata paraqitën idenë për ta bindur atë të kundërtën, mini mesi i Messis siguroi: “Jo, nuk mendoj kështu”.

Linku:https://www.hola.com/us/celebrities/20240617361561/thiago-messi-reveals-which-team-he-wants-to-play-for/

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/leomess

tags: