Home Tag "festivali i kanes"

Nuk e kishim vënë re! Modelja shqiptare bën gjestin e turpshëm në Kanë

0
Ditët e fundit të gjithë vipat nga mbarë bota janë mbledhur në Kanë, në një event të rëndësishëm siç është Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Kanë. Edicioni i 72-të i këtij Festivali mblodhi shumë emra të njohur, të cilët u vendosën në fokus të fotografëve dhe kamerave, teksa kalonin në tapetin e kuq. Të pranishëm […]

Selena Gomez befason fansat, do të martohet me aktorin 68-vjeçar

0
Këngëtarja dhe aktorja e famshme Selena Gomez, u shfaq e mrekullueshmë në Festivalin e Kanës. Por veç shkëlqimit të saj, vëmendje mori edhe afrimiteti me aktorin Bill Murray, më të cilin ka bërë të ditur se do të martohet. Në një postim në Instagram, Selena ka shkruar se do të martohet me aktorin 68-vjeçar, duke […]

Shqiptarët që ndodhen në Kanë dhe fotot nga atje

0
Janë modele, gazetare dhe stiliste të njohura që kanë shkuar drejt Kanës. Irena Kita, Ilda Bejleri, Albana Osmani, Enada At`Nikolla, Jona Spahiu si dhe djemtë Endrit Mërtiri dhe Fatmir Hysenbelliu, janë vetëm disa. Nuk dihet ende se kush i ka dërguar këta personazhe në Kanë dhe cila është arsyeja, ama ata janë duke u argëtuar […]

Të veshurat më bukur në Festivalin e Kanës

0
Një prej elementëve që analizohet në evente të tilla është veshja. Festivali i Kanës mblodhi emra të mëdhenj të artit në jug të Francës dhe ky vit ishte i 70-ti që u organizua. Burrat e sidomos vajzat dhe gratë ishin përkushtuar maksimalisht për t`u paraqitur denjësisht, me veshje të realizuara mjeshtërisht nga emra të mëdhenj […]