Home Aktualitet Ndahet nga jeta në moshën 20 vjeçare reperi i njohur
Ndahet nga jeta në moshën 20 vjeçare reperi i njohur
0

Ndahet nga jeta në moshën 20 vjeçare reperi i njohur

0
0

Reperi Lil Loaded ka vdekur në moshën 20-vjeçare. Avokati i tij Ashkan Mehryari, konfirmoi vdekjen për Newsbeat, duke thënë se artisti, emri i vërtetë Dashawn Robertson, i kishte marrë jetën vetes.

Shkaku zyrtar i vdekjes nuk është konfirmuar nga eksperti mjekësor.

Lil Loaded ishte i njohur për pistën virale 6locc 6a6ym, e cila mori mbi 29 milion shikime në YouTube dhe u certifikua me medalje ari nga Shoqata e Industrisë së Regjistrimit të Amerikës.

Kënga e tij vijuese, Gang Unit, ishte një hit edhe më i madh me mbi 39 milion shikime në YouTube.

Ai tha se kishte “bazën e dopestit në Tokë” në një postim në Instagram, duke iu përgjigjur certifikimit.

Lil Loaded ka thënë më parë se ai u rrit duke dëgjuar Michael Jackson dhe gjithashtu mori frymëzim nga artistë të tillë si Lil Wayne, Snoop Dogg.

Linku: https://www.bbc.com/news/newsbeat-57275571

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/