Home Sport Cana thyen rregullat e vizitës në muze. Ja çfarë bën
Cana thyen rregullat e vizitës në muze. Ja çfarë bën
0

Cana thyen rregullat e vizitës në muze. Ja çfarë bën

0
0

Megjithëse jo të gjithë e zbatojnë, në mbarë botën ndalohet rreptësisht realizimi i fotove ose videove në muze. Ky rregull egziston ne të gjithë muzeumet që ndodhen në vendin tonë.

Rregullat e kësaj vizite i ka thyer edhe ish-kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana. Ai ka vizituar ditën së fundmi bashkë me të birin “ Muzeun e Krujës”, dhe nuk i ka rezistuar dot tundimit për të bërë foto dhe video të objekteve në këto ambjente. Mesa duket fakti që është futbollist i njohur e ka bërë Canën të harrojë se zbatimi i rregullave dhe kujdesi për trashëgiminë kulturore është një detyrë e cila këtij të fundit i takon, ndoshta më shumë se dikujt tjetër.

🇦🇱🦅

A post shared by Lorik Cana (@lorikcana) on

Link: https://www.instagram.com/p/Bd2xAmIH96T/?taken-by=lorikcana

efwef

sdas

Link: https://www.instagram.com/lorikcana/

Burimi i fotos kryesore: https://www.instagram.com/p/Bbz9iu6Hmb8/?taken-by=lorikcana