Home Sport Ngjarje e rëndë, futbollisti ndahet nga jeta pas rrëzimit gjatë ndeshjes
Ngjarje e rëndë, futbollisti ndahet nga jeta pas rrëzimit gjatë ndeshjes
0

Ngjarje e rëndë, futbollisti ndahet nga jeta pas rrëzimit gjatë ndeshjes

0
0

Sportisti 13 vjeçar u ndan nga jeta gjatë ndeshjes. Ai u rrëzua në një ndeshje futbolli në Nottinghamshire

Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë një ndeshje futbolli për të rinjtë.

Shoqata e Futbollit të Nottinghamshire (FA) tha se Samuel Akwasi po luante për FC Cavaliers kundër West Bridgford Rossonerëve në Ligën e Futbollit.

Klubi i tij tha se ai ishte “shumë i respektuar nga të gjithë anëtarët e ekipit të tij” dhe kishte luajtur për ta që nga U 9-të.

FA e qarkut dërgoi ngushëllimet e saj për të gjithë miqtë dhe familjen e Samuelit.

Ajo tha në Twitter se ishte e pikëlluar të njoftonte se djali i ri kishte ndërruar jetë “pas një urgjence mjekësore gjatë një loje për të rinjtë”.

Një zëdhënës i Ligës së Futbollit të Rinj Elizabetian tha në Facebook se ishte “shkatërruar” të raportonte “ngjarjet tragjike që u shpalosën” gjatë ndeshjes së së shtunës.

Linku:  https://www.bbc.com/news/uk-england-nottinghamshire-61372825

Burimi i fotos: pexele.com

tags: