Home Sport Pritej të bëhej baba, futbollisti ndahet nga jeta në moshën 29 vjeçare
Pritej të bëhej baba, futbollisti ndahet nga jeta në moshën 29 vjeçare
0

Pritej të bëhej baba, futbollisti ndahet nga jeta në moshën 29 vjeçare

0
0

Futbollisti i njohur Iraklis Roditsas është ndaë nga jeta në moshën 29-vjeçare. Ngjarja e rëndë ëka ndodhur në Lamia të Greqisë për shkak të një ataku kardiak. Ai u dërguar në spital, por nuk mundi të shpëtojë.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në stadiumin e Neos Krikellos, ku Iraklis Roditsas po luante kundër Divrit.

I riu luajti si zëvendësues në pjesën e dytë dhe rreth një çerek para përfundimit të ndeshjes u ndje keq dhe u largua i vetëm në dhomën e zhveshjes ku edhe ra në tokë. Mjeku i ndeshjes dhe një tjetër staf ndihmës që ndodhej në stadium për të ofruar ndihmën e parë kanë nxituar, ndërsa është thirrur një ambulancë e cila ka mbërritur menjëherë në stadiumin por futbollisti fatkeqësisht nuk shpëtoi.

Të gjithë bashkëlojtarët e tij dhe lojtarët e skuadrës së Iraklis Roditsas janë të shkatërruar nga humbja e futbollistit 29-vjeçar, i cili në fakt pas pak muajsh do të bëhej baba.

Linku: https://www.lamiasports.com/

Burimi i fotos:pexele.com

tags: