Home Sport Emocione të forta, finalja e Conference League për herë të parë në Shqipëri
Emocione të forta, finalja e Conference League për herë të parë në Shqipëri
0

Emocione të forta, finalja e Conference League për herë të parë në Shqipëri

0
0

Finalja e Conference League do të zhvillohet sonte në orën 21:00 mes Romës dhe Feyenoord.

Kjo është finalje e parë e një kompeticioni me përmasa europiane që zhvillohet në vendin tonë.

Ndeshja do të luhet në stadiumin Air Albania.

Prej orësh në Triranë kanë zbarkuar mijëra tifozë nga dy skuadrat.

Emocionet janë të mëdha për një finale me përmasa të tilla ku ka pasur dhe incidente të vogla gjatë mbrëmjes së djeshme.

Tifozët do të jenë të shpërndarë në zona të ndryshe të Tiranës për të shijuar finalen paqësisht.

Tifozët e Romës që nuk kanë bileta do të jenë të pozicionuar në zonën e Amfiteatrit tek liqeni dhe tifozët holandezë do të shikojnë finalen në zonën e Pedonales.

Linku: arkivanews

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/CdyBVJKMjdX/

tags: