Home Sport Gjigandi i Premier Ligës në garë për futbollistin e kombëtares
Gjigandi i Premier Ligës në garë për futbollistin e kombëtares
0

Gjigandi i Premier Ligës në garë për futbollistin e kombëtares

0
0

Ftubollisti i njohur i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, po përflitet se do të largohet nga Napoli, gjatë merkatos së verës.

Përveç Interit dhe Atletiko Madridit, për yllin e kombëtares, është futur në garë edhe skuadra e Manchester United.

Sipas gazetarit të “Sky Italia” Gianluca di Marzio ka kërkuar informacion për shkodranin, sepse interesohet për një mbrojtës krahu që mund të luajë si në të djathtë, ashtu edhe në të majtë.

Napoli e vlerëson “yllin” e Kombëtares shqiptare 25 milionë euro dhe mund të ulet deri 22-23 milionë euro.

Link: https://www.thesun.co.uk/sport/football/9326763/man-utd-napoli-elseid-hysaj-transfer-atletico-madrid/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/BjxLbsbAqow/